Poniższy artykuł opracowano w oparciu o stan prawny obowiązujący w momencie powstania tego artykułu.
Redakcja nie gwarantuje aktualności tekstu w okresie późniejszym, jak również nie ponosi odpowiedzialności za ew. stosowanie się do zawartych w nim zaleceń.

Artykuł wstępny - BzG 3/2013

Szanowni Państwo!

Lato w tym roku mamy piękne i gorące. Cieszą się zapewne ci, którzy postanowili spędzić wakacje nad naszym morzem, nad jeziorami lub w górach. Radość mącą jedynie pojawiające się co jakiś czas doniesienia o gwałtownych burzach, ulewach i związanych z nimi podtopieniach. Zalane ulice, przejścia podziemne, stacje metra, tunele, utopione samochody itp. uzmysławiają nam, jak ważne jest właściwe odwodnienie coraz bardziej zabetonowanych powierzchni miast.

W tym numerze, zamieściliśmy w bazie katalogowej nowy, opracowany przez Orgbud-Serwis, KNR 9-26 "Zewnętrzne odwodnienia liniowe". Jak skosztorysować odwodnienia dowiemy się z artykułu p. Kazimierza St. Nowickiego, zaś technologię opisuje w swoim artykule p. Jarosław Maliński.

 

Zmiany w zamówieniach publicznych nie są dla nikogo zaskoczeniem (wręcz odwrotnie - zdumienie wzbudziłby kwartał bez nich). Tym razem publikujemy artykuły p. Dariusza Piasty "Nowe Porozumienie w sprawie zamówień rządowych (GPA)", p. Ewy Wiktorowskiej "Dialog techniczny" i p. Andrzeja Warwasa "Zmiany w zamówieniach publicznych na roboty budowlane" oraz p. Grzegorza Bednarczyka "O warunku doświadczenia".

 

Od wielu miesięcy prowadzimy intensywne prace programistyczne. Efekty możecie Państwo obserwować już od pierwszego w tym roku wydania "Buduj z Głową". Najpierw oddaliśmy do Waszej dyspozycji wersję testową Miary PRO, w kolejnym numerze pojawiła się wersja demonstracyjna a teraz chciałbym wszystkich Państwa zachęcić do zapoznania się z możliwościami programu Norma EXPERT - nasi programiści przygotowali na to wydanie wersję demonstracyjną tej aplikacji.

Jednocześnie, jeśli Państwa testy wypadną pozytywnie, proszę zwrócić uwagę na atrakcyjną ofertę dotyczącą zakupu Normy EXPERT w cenie aż o 50% niższej od standardowej.

 

Użytkownicy Normy EXPERT otrzymują w tym wydaniu wersję programu wykorzystującą nowy silnik bazodanowy o nazwie SQLite. To oznacza konieczność odinstalowania starszej wersji Normy, zainstalowania nowej i przeniesienia danych użytkownika takich jak katalogi własne, cenniki i kartoteki (wszystkie ustawienia użytkownika zostaną zachowane). Staraliśmy się tak przygotować instalator, żeby cały proces migracji odbył się w pełni automatycznie. Ponieważ jednak jest to dość złożony problem, prosimy o wyrozumiałość - zapewniam, że kolejne aktualizacje Normy będą przebiegać łatwo i przyjemnie.
Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące nowej wersji programu albo napotkacie jakieś problemy w trakcie instalacji prosimy o kontakt z działem serwisu: serwis@ath.pl.

 

 

Życzę Państwu miłej lektury

Jarosław Deja