Poniższy artykuł opracowano w oparciu o stan prawny obowiązujący w momencie powstania tego artykułu.
Redakcja nie gwarantuje aktualności tekstu w okresie późniejszym, jak również nie ponosi odpowiedzialności za ew. stosowanie się do zawartych w nim zaleceń.

Systemy suchej zabudowy wnętrz Lafarge Nida Gips

 

 

We współczesnym budownictwie coraz powszechniej stosuje się wyroby gipsowe. Ściany, sufity, zabudowę poddaszy a także posadzki wykonuje się z płyt gipsowo-kartonowych metodą suchego montażu. Ma ona bowiem wiele zalet. Konstrukcje wykonane w tej technologii spełniają wymagania odporności ogniowej, izolacyjności akustycznej oraz cieplnej.

 

 

Systemy suchej zabudowy wnętrz pozwalają na dowolną aranżację powierzchni w budynkach. Zmianie ulegają wnętrza, zmieniają się właściciele i najemcy - konieczne staje się nowe rozplanowanie przestrzeni.

 

 

Przy pomocy systemów Lafarge Nida Gips wnętrza przebudowywane są w szybki i efektywny sposób. Płyty gipsowo-kartonowe są doskonałym produktem do stosowania podczas remontu budynków, gdyż lekkie konstrukcje ścian działowych, czy też suchego jastrychu nie obciążają starych stropów.
Lafarge Nida Gips posiada w swej ofercie systemy ścianek działowych i okładzin ściennych, sufitów podwieszanych, zabudowy poddaszy, obudów szybów instalacyjnych, obudowy słupów i dźwigarów, suchego jastrychu oraz rozwiązania specjalne (np. ściany 10-metrowe).

Systemy suchej zabudowy wymagają stosowania nie tylko odpowiednich płyt gipsowo-kartonowych ale także wielu innych elementów i dodatkowych akcesoriów, których jakość decyduje o końcowym efekcie. Z tego powodu Lafarge Nida Gips zaleca do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych masy szpachlowe NIDA Start lub planfix B fresh z użyciem taśmy zbrojącej lub planfix fresh bez użycia taśmy zbrojącej. Do końcowego wykańczania powierzchni spoin zaleca się gips NIDA Finisz. Pełna oferta asortymentowa Lafarge Nida Gips: masy szpachlowe, profile ścienne i sufitowe, elementy zamocowań oraz materiały wykończeniowe - dostępna jest w sieci dystrybucyjnej.

 

Systemy suchej zabudowy wnętrz to doskonałe rozwiązanie zarówno dla budownictwa przemysłowego jak i jednorodzinnego. Dopracowane rozwiązania z płyt gipsowo-kartonowych pozwalają na realizację najbardziej skomplikowanych rozwiązań architektonicznych znajdując zastosowanie w nowobudowanych obiektach, podczas remontów i renowacji obiektów zabytkowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową http://www.lafarge.pl.