Poniższy artykuł opracowano w oparciu o stan prawny obowiązujący w momencie powstania tego artykułu.
Redakcja nie gwarantuje aktualności tekstu w okresie późniejszym, jak również nie ponosi odpowiedzialności za ew. stosowanie się do zawartych w nim zaleceń.

Artykuł wstępny - BzG 3/2007

Nowe Buduj z Głową,

 

Już jest, zupełnie nowe, jeszcze ciepłe. Ma być ładniejsze, lepsze, nowocześniejsze i pełne informacji niezbędnych dla kosztorysantów. A kolejne wydania będą jeszcze lepsze.

Każdy numer BzG będzie zaskakiwać czymś nowym, intrygującym. Nasi abonenci będą się zaczytywać naszymi artykułami jak najlepszymi, trzymającymi w napięciu kryminałami, a napięcie (wraz z kolejnymi stronami) będzie rosnąć jak u Hitchcock'a.

Oj, będzie się działo!

 

Tymczasem wróćmy jednak do bieżącego wydania. Na początek proponuję zajrzeć do kilku artykułów.

Jak sobie radzić w przypadku błędów w dokumentacji, opisuje w artykule "Niezgodności w dokumentacji projektowej" pan Andrzej Warwas. Pan Michał Paradowski, wbrew temu co napisano w tytule ("Zabawa w kalkulację transportu technologicznego") przypomina całkiem poważnie o zasadzie ekwiwalentności robocizny i pracy sprzętu. O kulisach powstawania zmian do ustawy Prawo zamówień publicznych, pisze pan Jacek Kaczmarczyk w artykule - "Tworzenie prawa". Pan Jerzy Dylewski zawsze opatruje swoje artykuły intrygującymi tytułami. Tym razem pisze o zmianach w Prawie budowlanym w artykule "Wyjątkowo trudny poród".

 

W dziale Aktualizacji znajdziecie Państwo nowe wersje Normy PRO i STD, które zostały dostosowane do pracy pod kontrolą Windows Vista. Bazy katalogowe, oprócz poprawek, zawierają nowy katalog - KNR nr AT-22 "Okładziny ceramiczne - ściany".

W tym numerze przedstawiamy również nasz nowy produkt - KOBI, czyli Kalkulator Obiektów Budowlanych i Inżynieryjnych. Program przechodzi fazę testów i nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale specjalnie dla Państwa, pan Andrzej Mościcki napisał artykuł "Kalkulator Obiektów Budowlanych i Inżynieryjnych (KOBI)", a pan Jacek Sawośko przygotował multimedialną prezentację programu (polecam, świetnie zrobiona).

 

Dział Handlowy wyjątkowo się postarał i do tego wydania przygotował aż pięć promocji. Wszystkie są ciekawe i atrakcyjne (proszę spojrzeć na odnośniki z prawej strony), więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja osobiście wybieram się na szkolenie "Warunki kontraktowe FIDIC", na które i Państwa zapraszam.

 

życzę miłej lektury

Jarosław Deja