Poniższy artykuł opracowano w oparciu o stan prawny obowiązujący w momencie powstania tego artykułu.
Redakcja nie gwarantuje aktualności tekstu w okresie późniejszym, jak również nie ponosi odpowiedzialności za ew. stosowanie się do zawartych w nim zaleceń.

Artykuł wstępny - BzG 2/2008

Czas pędzi do przodu łamiąc wszelkie ograniczenia prędkości. To już dziesięć lat Athenasoft! Przy okazji moje dziesięć z firmą, bo jestem w niej od samego początku. Wiem, że większość z Państwa też jest z nami od początku, a nawet dłużej, bo Norma, a wcześniej KOMA, to czasy naprawdę odległe, sięgające połowy lat osiemdziesiątych. Ale nie chcę się rozpisywać o historii. Zresztą zrobił to już mój kolega Andrzej Mościcki w krótkim rysie historycznym.

Szanowni Państwo, niniejszym ogłaszam rok 2008, rokiem jubileuszowym. Dokładniej, świętujemy od marca 2008 do marca 2009. A w tym czasie przygotujemy szereg niespodzianek i atrakcji. Będą konkursy z nagrodami, będą wyjątkowo "specjalne" oferty i dużo ciekawych i wesołych materiałów. Proszę uważnie przeglądać kolejne wydania BzG, żeby niczego nie przeoczyć.

 

W tym wydaniu uwadze polecam artykuł p. Jacka Kaczmarczyka "Sprawa wadium w kolejnej nowelizacji Prawa zamówień publicznych", p. Jerzego Bolkowskiego "Ekologiczne aspekty budowy autostrad". Pani Grażyna Górecka opisuje nowe inwestycje w pięknym i coraz bardziej nowoczesnym mieście Krakowie.

Artykuł "Uwaga na PR (public relations)" p. Janusza Wróblewskiego, można skomentować krótko: "nie wierz we wszystko, bo ci drzazga w rękę wejdzie...".

W nowej Normie pojawiły się tablice przeliczników obmiarowych. Jestem pewien, że ułatwią Państwu życie, a dokładniej kosztorysowanie. Szczegółowy opis znaleźć można w artykule p. Andrzeja Mościckiego "Korzystanie z tablic przeliczników obmiarowych w Normie".

 

życzę miłej lektury

Jarosław Deja